Terases ierīkošana un izbūve

Par terases ierīkošanu sazināties ar meistaru Aurēliju, tālr. 8 674 31 803.

Koka nojumes

Alumīnija nojumes

Terases cena

Terases stiprinājumu veidi

Terases pamats

Terases montāža

Samontētas terases

Stiklu terases

MDS televizors

Terases ierīkošana. Kur sākt?

Vislabāk ir noskatīties trīs iepriekš minētos videoklipus, un jums būs lielisks sākums!

Terases ierīkošana ir atbildīgs process, kas prasa zināšanas un pienācīgu sagatavošanos. “MDS terases” profesionālā komanda dalās pieredzē, lai terases ierīkošana būtu patīkams nedēļas nogales darbs. Kādas darbības jāveic, lai terases uzstādīšanas process noritētu raiti?

  1. Izlemiet, kādu terasi vēlaties ( Eksperta padoms un MDS televizors tev palīdzēs ).
  2. Aprēķiniet nepieciešamo materiālu daudzumu (izmantojiet “MDS terasi” kalkulators ).
  3. Pirkt terases dēļi , skrūvju pamati un citi aksesuāri “MDS teras” interneta veikalā.
  4. Ja terases uzstādīšanai nepieciešams Meistars, sazinieties ar mums pa e-pastu. pa pastu: info@deckpro.eu vai aizpildiet pieprasījums .
  5. Vai vēlaties saņemt individuālu konsultāciju? Sazināties pa tālruni: +370 666 11146 vai e-pastu pa pastu: info@deckpro.eu. Mēs labprāt atbildēsim uz visiem jautājumiem.

Vienkārša un skaidra uzstādīšanas instrukcija tipiskai koka terasei

Nelielas, vienkāršas terases ierīkošana nav īpaši sarežģīta. Protams, ja jūs to darāt pats, tas aizņems nedaudz ilgāku laiku, nekā tad, ja jūs uzticat šo darbu profesionāļiem. Bet, ja esat nopietni, nekavējieties un sāksim.

Darba sākums

Terases uzstādīšana sākas ar dizainu. Vispirms izmēriet savu pagalmu un skaidri izlemiet, kur atradīsies jūsu koka klājs. Ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību tā augstumam, jo ​​no tā būs atkarīga struktūra. Absolūtais vairums amatnieku izvēlas dubulto karkasa konstrukciju – tā ir stabilāka, prasa mazāk pamatu, un darbs norit ātrāk. Mēs aprakstīsim, kā izveidot zemu terasi līdz 0,5 metriem augstumā. Svarīgi, lai tas būtu vairāk nekā viena metra attālumā no kaimiņa mājas vai zemes platības. Tādā veidā jūs izvairīsieties no strīdiem un nodrošināsiet visu ugunsdrošības noteikumu ievērošanu.


Nepieciešamie materiāli un instrumenti

Terases uzstādīšanai nepieciešamie instrumenti:

Lāpsta.

Iekārtas skrūvju pamatu ieskrūvēšanai (iespējams arī manuāli ieskrūvēt) vai Zemes urbis un maisītājs, ja pamati ir betonēti.
Zāģis (mēs iesakām elektrisko ripzāģi, bet var būt nepieciešams arī manuāls).
Spinner.
Šķērszāģis.
Āmurs.
Līmeņrādis vai rotējošais lāzers precīziem augstuma mērījumiem.
Rulete.
Kampaņa.

Tipiski materiāli, kas nepieciešami koka terases ierīkošanai:

Skrūvju pamati.
Ģeotekstils un grants.
Apakšējais rāmis 45×95 mm (nekalibrēts 50×100 mm ).

Augšējais rāmis – izciļņi 45×70 mm ( nekalibrēts 50 × 75 mm ).

Dēļi terasēm 28×120 mm
Citu izmēru dēļi terases perimetram un margām

Koka skrūves koka karkasam – konstrukcija.

G-tape aizsarglente.

CAMO koka skrūves terases dēļiem.

WOCA eļļa terases dēļiem.

Terases ierīkošana 1.posms / Mērījumi

Sāksim ar precīziem mērījumiem. Vispirms notīrīsim vietu, kur atradīsies terase. Tad noteiksim, kādā augstumā to uzstādīsim. Jāņem vērā ēkas durvju augstums. Svarīgi, lai terase nebūtu pārāk zema, jo no ēkas būs nepieciešamas papildus kāpnes. Ideālākais variants ir vienā līmenī ar ēkas grīdu vai pakāpi zemāk par ēkas grīdu. Kad ir zināms jūsu terases galīgais augstums, varat arī aprēķināt, kādā augstumā skrūvpāļi jāieskrūvē. Piemēram, dēļi 28 mm, augšējais rāmis 70 mm, apakšējais rāmis 95 mm. Kopā 193 mm. Tāpēc formula ir šāda:

Visas terases sviestmaizes augstums ir 193 mm. Atņemiet šo izmēru no klāja augstākā punkta, kas ir ieklāšanas dēļa augšdaļa pret sienu, un jūs iegūsit pāļu atbalsta punktu. Pievienojiet vēl dažus centimetrus regulēšanai, tāpēc no augstākā punkta jāatņem ±223-243 mm

Nepieciešamos augstumus palīdzēs noteikt līmeņrādis vai rotējošais lāzers.

Terases uzstādīšana 2. posms / Pamati

Terases apakšējā plakne jau ir zināma – tās augstums, garums un platums ir skaidrs. Pāriesim pie citiem darbiem – pamatu ierīkošanas. Ieteicami pamatu pāļi ar dziļumu ±80 cm (vēlams zem sala līmeņa), un LRS art. nosaka, ka Lietuvā mazās arhitektūras ēkām nepieciešami 80-120 cm dziļi pamati. Pamati Sakārtoti rindās ik pēc 1,2 metriem paralēli terases grīdas ieklāšanas virzienam.

Arī pāļus katrā rindā iebetonē ik pēc 1,2 m. Tātad, ja jūsu terases garums ir 3 metri, jums būs nepieciešami vismaz 3 pamatu pāļi katrā rindā (ņemot vērā, ka sijas malās izvirzīs ārpus pāļa līdz 30 cm). Ja terase ir lielāka, attiecīgi aprēķiniet. Attālums starp pašiem stabiem pēc kārtas un rindām var būt aptuveni vienāds vai proporcionāli sadalīts. Jo stingrāka pamatne, jo lielāku svaru terase var izturēt un šūpošanās samazinās.

SVARĪGS: vispārējais noteikums ir tāds, ka stabus jāmēģina uzstādīt 1,2m attālumā stabu rindas virzienā un tādā pašā 1,2m attālumā starp rindām (nepārvērtējiet minimālās novirzes). Ieturot šādus attālumus, jūs trāpīsiet praktiski visos populārākajos konstrukcijas izmēros. Vēl viens būtisks noteikums ir tas, ka pāļu uzstādīšanas attālumi ir atkarīgi no konstrukcijas, nevis no pašiem stabiem, tādēļ, ja konstrukcija ir augstāka, piemēram, 45×145, un līdz ar to izturīgāka pret liecēm, tad stabus varēsiet uzstādīt retāk. .

Pirms skrūvpāļu ieskrūvēšanas vai caurumu urbšanas betonēšanai nekavējoties atzīmējiet visus pāļu punktus terases plaknē.

Pievērsiet uzmanību zemes platībai zem terases. Turpmāk to neizmantos, bet saņems mitrumu, tāpēc var augt nezāles un zāle. Pirms karkasa uzstādīšanas un terases dēļu rotēšanas, ģeotekstilu ieklājiet zem terases un piespiediet (ar akmeņiem, smiltīm, vēl labāk šķembām), lai vēlāk varētu aprakt tā malas terases malās. Tas nodrošinās, ka zāle neizsūksies caur galdiem.

3. posms / Atbalsta sijas

Uzstādām balsta sijas 45×95 mm uz garām vītnēm, kas iestrādātas betonā vai ieskrūvētas M veida skrūvpāļos (izmantojiet U veida pāļus, ja jums tā ir ērtāk). Pēc urbumu izurbšanas skrūvēs izliekam skrūvi cauri skrūvēm un novietojam uz paplāksnes, kuru iepriekš pieskrūvējām. No augšas pievelkam skrūves ar uzgriežņiem, tādējādi saspiežot siju. Neaizmirstiet, ka metāla daļām jābūt cinkotām vai nerūsējošam tēraudam. Pretējā gadījumā pēc mitruma saņemšanas tie sāks rūsēt un ar laiku var saplīst.

Izmēri 45×70 mm (vai 45×95 mm) bieži tiek izmantoti izciļņiem/zviļņiem atkarībā no atļautā laiduma un augstuma. Sāciet tos uzstādīt pretējā virzienā no apakšējiem punktiem, vislabāk ir pārvietot pirmo no otrās nobīdes apmēram par 100 – 200 mm, lai kontrolētu iespējamo dēļu krokošanos, un pēc tam ik pēc 400 – 450 mm (centros) . Uzstādot šādos attālumos, jūs būsiet pārliecināti, ka terase būs izturīga un stabila, un dēļi nesakarīsies un negriezīsies temperatūras un mitruma izmaiņu ietekmē. Ir svarīgi ņemt vērā, ka attālumu starp spārēm parasti norāda dēļu ražotājs, tāpēc pievērsiet uzmanību to norādījumiem.

Nobīdes var būt līdz 30 cm garākas par pēdējo apakšējo staru kūli (lai pārklātos). Pēc dēļu uzstādīšanas un pēdējā pievienošanas būs skaidrs, kādā garumā griezt lagus, lai terase beigtos ar “veselīgu dēli”. Vēlāk no sāniem varēs piestiprināt pārklājošo plato dēli, lai konstrukcija nebūtu redzama. Piestipriniet slēģus pie apakšējā rāmja ar koka skrūvēm, piemēram, 6x150mm. 

SVARĪGS: salaidums starp plātnes augšējo un apakšējo daļu ir visjutīgākais pret puvi, tāpēc augšējo atsegumu ieteicams nosegt ar aizsargājošu atsegumu lenti.

4. posms / Terases grīdas ieklāšana

Starp dēļiem jāatstāj 4-6 mm atstarpes, lai uz terases neuzkrātos ūdens un mitrums. Arī dēļiem vajadzētu būt vietai “staigāšanai” sezonalitātes laikā. Ja dēļi ir priedes un ļoti mitri, var izveidot mazāku atstarpi par 2 mm. Dēļiem žūstot, atstarpe palielināsies. Ar moderna aprīkojuma palīdzību var uzstādīt dēļus tā, lai stiprinājumi nebūtu redzami. Tam tiek izmantoti speciāli instrumenti, kas ļauj no dēļa malām pieskrūvēt koka skrūves, atstājot galviņas spraugās, piem. CAMO instrumenti .

Dēļi ir regulāras formas, tāpēc spraugas būs vienādas vienā un otrā pusē (protams, ir izliekti dēļi). Dēļus vislabāk uzstādīt perpendikulāri mājai, un ar konstrukcijas palīdzību veidot nelielu slīpumu ar dēļu garumu aptuveni 5-10 mm uz metru, lai ūdens notek no terases dēļiem. Tāpat, izvēloties dēļus, vislabāk ir izvairīties no dēļu savienošanas, jo tie ir jutīgi pret puves, bet estētisku mezglu veidošanos.

Klāja dēļu nostiprināšanai vislabāk ir izmantot neredzamu stiprinājumu sistēmu, piemēram, CAMO, lai nebūtu redzami klāja dēļu stiprinājumi.

Terases dēļu malas atstājiet nedaudz garākas par nobīdes malu. Ar šķērszāģi ne vienmēr izdosies precīzi un līdzeni zāģēt, tāpēc, kad visi dēļi ir piestiprināti, galus ar ripzāģi var nolīdzināt daudz precīzāk. Neaizmirstiet, ka vienmēr varat pieskrūvēt sānu dēli, kas paslēps apakškonstrukcijas.

5. posms / Kāpnes un margas

Ja ir tāda vajadzība, izlemiet, kur vēlaties izveidot kāpnes. Kad terases ir ļoti zemas, bieži vien nav nepieciešams uzstādīt kāpnes. Ja terase ir augstāka, varat veikt pakāpienus. Ņem 50×200 mm biezus dēļus un to malās izgriež “krokodila zobus” – paralēlus trīsstūrus, pie kuriem vēlāk piestiprināsiet pakāpienus.

Zem kāpnēm jāiebetonē skrūves vai pāļi, lai kāpnes neiegrimtu zemē. Arī margas nav nepieciešams terases atribūts, taču, ja terase ir augsta, bez tām neiztikt. Galu galā uz terases nemitīgi rosīsies cilvēki, un kritiens pat no 50 cm augstas terases var gūt nopietnas traumas. Piestipriniet margu balstus pie dormeriem. Mēs iesakām tos padarīt nedaudz garākus par stabu turētāju rindas beigām. Vienkārši piegrieziet klāja malas dēli pie atbalsta dēļa un pievienojiet margu balstu. To var stiprināt ar šķērsstieņiem, kurus varat uzsist uz paša terases galda. Atliek uz balsta novietot vajadzīgās konstrukcijas margas. Iesakām to darīt no 30×120 mm dēļiem – vienu fiksē virsū, otru – no ārpuses, lai pieskaras malām. Margas var aprīkot ar papildu aizsardzību. Šim nolūkam papildus vajadzēs iznaglot 50×50 mm punktus – vismaz vienu precīzi pa vidu, mērot no margu augšas līdz terases dēļu plaknei. Ir iespējams vairāk, taču jums vienmērīgi jāsadala attālumi no viena šķērsdēļa līdz otram. Tam nav obligāti jābūt knaģiem – tie var būt citi dēļi vai metāla stieņi.

Tas ir viss, jūsu terase ir uzbūvēta!

Vai vēlaties, lai jūsu terase kalpotu ilgi? Mēs iesakām katru gadu tam pievērst uzmanību un līdzekļus un koksni pārklāt ar īpaša āra eļļa.

Individuālais terases kalkulators

Bezmaksas konsultācija

Vai jums ir jautājumi, vai vēlaties saņemt individuālu piedāvājumu?

Kontaktai